Výhody peny Ultrapol RG 03/10

Izolácia domu vykonaná penou Ultrapol RG 03/10 prináša veľa výhod:

Po prvé: Pena Ultrapol RG 03/10 sa vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou. Lepí sa k všetkým typom podkladu: betón, dosky, krokvy, membrány. (Vďaka tomu je budova zateplená penou Ultrapol RG 03/10 akusticky tesná a predovšetkým vietor, ktorý dokáže nájsť aj tú najmenšiu škáru, a vo veľkej miere zodpovedá za vychladzovanie miestností, nie je už nebezpečný.) Budova zateplená penou Ultrapol RG 03/10 je vetrotesná a zvukotesná. Vietor, ktorý dokáže nájsť aj tú najmenšiu škáru, a vo veľkej miere zodpovedá za vychladzovanie miestností, s takou izoláciou už nie je nebezpečný.

Po druhé: Katalytický systém používaný v receptúre peny Ultrapol RG 03/10 umožňuje, aby pena už počas nanášania rástla pokojne a rovnomerne. Vrstvy kladené jedna na druhej tesne k sebe priliehajú. Obmedzuje to na minimum vznikanie prípadných dier a nevyplnených priestorov. Má to podstatný vplyv na úroveň izolácie. Čím sú bunky v pene menšie, tým je konvekčný pohyb molekúl oxidu uhličitého a vzduchu obmedzený do menšieho priestoru. Sťažuje to prenášanie tepla, ovplyvňuje súčiniteľ lambda a účinnosť celej izolačnej vrstvy.

Po tretie: Pri mnohoročnom používaní budovy dochádza k rôznym situáciám: pretekajúca strecha či prenikajúci sneh. V tomto prípade je dobrou voľbou pena Ultrapol RG 03/10, ktorá sa vyznačuje veľmi nízkou nasiakavosťou vody. Pena Ultrapol RG 03/10 položená na vode môže na hladine plávať mnoho týždňov pričom kapilárne do vnútra nenasiakne žiadna voda. Ak zaručíme vhodné podmienky, pena Ultrapol RG 03/10 dokonca aj po zmočení veľmi rýchlo vyschne, a čo je veľmi dôležité, nemení svoj tvar ani rozmery. Sme si istí, že pena Ultrapol RG 03/10 bude po vyschnutí ďalej spĺňaj svoju funkciu..

Po štvrté: Komponenty používané na výrobu peny Ultrapol RG 03/10 sú dôkladne vybrané ohľadne zápachu a uvoľňovania prchavých látok. Všetky pochádzajú od renomovaných európskych výrobcov, ktorí dodržiavajú všetky požiadavky REACH. Počas nanášania peny Ultrapol RG 03/10 sa neuvoľňuje nepríjemný zápach a zaizolovaná miestnosť sa môže používať hneď po rýchlom prevetraní (už počas nanášania nesmrdí a miestnosť sa môže používať hneď po zaizolovaní).

Posledným, avšak jedným z najdôležitejších argumentov za výber peny Ultrapol RG 03/10 je jej odolnosť voči ohňu. Pena Ultrapol RG 03/10 má triedu horľavosti E. Čo to znamená? Pena horí, keď sa k nej priloží zdroj ohňa, avšak hasne v priebehu pár chvíľ, keď zdroj ohňa prestane pôsobiť.

Zhrňujúc, každá pena, bez ohľadu na jej výrobcu, je lepšou izoláciou než tradične používané. Samozrejme, stále existujú bytosti, ktoré milujú starú dobrú metódu zatepľovania. Patria k nim tiež myši a kuny, ktoré si v nej robia chodbičky, nory a brlohy. Tieto bytosti z doteraz nie celkom vyjasnených príčin nemajú radi polyuretán ani podkrovia zateplené penou. 

Položte nám otázku

Ak máte nejaké otázky, opýtajte sa ich pomocou kontaktného formulára. Pokúsime sa poslať odpoveď do 24 hodín na prijatú požiadavku.

logo Biuro Ultrapur
telefónne číslo
61 415 29 82

biuro@ultrapur.pl
Napíšte, ako vám môžeme pomôcť
Meno a priezvisko
Telefónne číslo
Emailová adresa
Kód z obrázku
*Údaje zadané v kontaktnom formulári budú spracované za účelom zodpovedania zaslanej otázky. Więcej informacji w Polityka Prywatności.