Systémy integrálnej peny a formovateľnej flexibilnej peny

Zaujímavým využitím polyuretánu je tzv. integrálna pena, ktorá má hrubú a pevnú vrchnú vrstvu, a súčasne flexibilné jadro. Také vlastnosti umožňujú vykonať rôzne úžitkové predmety, ktoré sú estetické, komfortné a samozrejme veľmi kvalitné. S použitím technológie integrálnej peny sa vyrába väčšina volantov, opierky a sedadlá laboratórnych a priemyselných stoličiek.

Zaujímavým využitím je tiež výroba sediel a matracov na operačné stoly.

Naša spoločnosť na tento typ použitia ponúka sériu výrobkov Ultrapol IS.

Osobitnú skupinu predstavuje formovateľné flexibilná pena, ktorá je exkluzívnou alternatívou flexibilnej peny vyrezávanej z tvárnic. Výrobky sa vyrábajú nalievaním polyuretánu do foriem vo finálnom tvare sedla, a takým spôsobom vzniká perfektne vytvarovaný odliatok, ktorý poskytuje ideálny komfort. Túto technológiu používame na výrobu sedadiel pre automobilový priemysel.

Ultrapol E je séria formovateľnej flexibilnej peny.

predchádzajúca     1 2     ďalšie
Vodca v oblasti otepľovania
Hustota po nástreku cca 12 kg/m3

Systém s otvorenými bunkami na izoláciu podkroví. Systém sa vďaka použitiu najnovších typov katalyzátorov počas nástreku vyznačuje obmedzeným zápachom. Trieda horľavosti E.
Hustota po nástreku cca 40 kg/m3

Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou v pomere k hustote, a tiež hladkou lícovou stranou. Vďaka vysokému obsahu Solkane 365/227 má veľmi dobré izolačné vlastnosti. Je tiež odolný voči zmršťovaniu a súčasne voči pukaniu peny pri rôznych teplotách. Trieda horľavosti E.
Hustota po nástreku cca 50 kg/m3

Systém vyvinutý na izolovanie základov. Ekonomická verzia strešného systému so zníženou hustotou a s odolnosťou voči ohňu, ktorý si zachováva vysokú pevnosť v tlaku.
Hustota po nástreku cca 60 kg/m3

Vyznačuje sa veľmi vysokou tvrdosťou a tiež veľmi hladkou lícovou stranou, čo je veľmi dôležité pri zabezpečovaní peny farbou. Vďaka vysokému obsahu Solkane 365/227 má veľmi dobré izolačné vlastnosti. Je tiež odolný voči zmršťovaniu a súčasne voči pukaniu peny.
Hustota po nástreku cca 600 kg/m3

Systém prakticky nie je spenený, má veľmi tvrdú štruktúru a je perfektný na spevňovanie prvkov z ABS a PMMA
Opýtajte
sa nás

Ak máte akékoľvek otázky, použite prosím kontaktný formulár. Do 24 hodín sa pokúsime poslať odpoveď na prijatú otázku.